Sprawdzone sposoby na lepsze jedzenie dzieci

Sprawdzone sposoby na lepsze jedzenie dzieci

.

Każdego dnia mam do czynienia z wybrednymi zjadaczami, zarówno dużymi, jak i małymi. Jestem matką i pragnę doradzić Ci jak poprawić dietę Twojego dziecka. Trudno jest przekonać dzieci, że niezdrowe jedzenie jest dla nich złe, próba nakłonienia ich do dobrego jedzenia może być jeszcze większym wyzwaniem. Udzielę Ci sprawdzonych wskazówek, jak nakłonić dzieci do jedzenia warzyw, próbowania nowych potraw i nie tylko.

Oto najważniejsze lekcje, których nauczyłam się, a które powinny pomóc w nakierowaniu dzieci na lepsze odżywianie.

Jak zdrowo odżywiać dzieci?

Zrób harmonogram. Dzieci muszą jeść co trzy do czterech godzin: trzy posiłki, dwie przekąski i dużo płynów. Jeśli to zaplanujesz, dieta Twojego dziecka będzie znacznie bardziej zbilansowana i będzie mniej marudny, ponieważ nie będzie głodny. Kiedy wychodzę z dziećmi, stawiam lodówkę w samochodzie i zaopatruję ją w marchewki, owoce, jogurt i wodę, żebyśmy nie musieli polegać na fast foodach.

Zaplanuj kolacje. Jeśli myślenie o cotygodniowym menu jest zbyt zniechęcające, zacznij od dwóch lub trzech dni na raz. Dobry obiad nie musi być wyszukany, ale powinien być zbilansowany: pełnoziarnisty chleb, ryż lub makaron; owoc lub warzywo; oraz źródło białka, takie jak chude mięso, ser lub fasola. Często robię z wyprzedzeniem proste zupy lub meksykańskie danie, a następnie zamrażam, w porze obiadowej podgrzewam i kaszę lub brązowy ryż oraz miskę pokrojonych jabłek lub melona, aby dopełnić posiłek.

Kilka lat temu wpadłam w zły nawyk. Zrobiłam dwie kolacje – jedną, o której wiedziałam, że polubią dzieci, a drugą dla mnie i mojego męża. To było wyczerpujące. Teraz przygotowuję jeden posiłek dla każdego i podam go w stylu rodzinnym, aby dzieci mogły wybierać, co chcą. Dzieci często naśladują zachowanie rodziców, więc któregoś dnia zjadają większość potraw, które im podam.

Ugryźć się w język

Choć może to być trudne, staraj się nie komentować tego, co lub ile jedzą Twoje dzieci. Bądź tak neutralny, jak to tylko możliwe. Pamiętaj, że jako rodzic wykonałeś swoją pracę, serwując zbilansowane posiłki; Twoje dzieci są odpowiedzialne za ich zjadanie. Jeśli grasz w egzekucję jedzenia – mówiąc na przykład „Zjedz warzywa” – Twoje dziecko tylko się oprze.

Powoli wprowadzaj nowe pokarmy. Dzieci z natury mają lęk przed nowym jedzeniem. Mówię moim dzieciom, że ich kubki smakowe czasami muszą przyzwyczaić się do jakiegoś smaku, zanim polubią ten smak. Mój syn odmawiał nawet spróbowania grochu, dopóki nie powiedziałam mu, że Robert Lewandowski zjada je, aby być szybkim i silnym sportowcem. Teraz Michaś uwielbia groszek.

Jeśli twoje dzieci nie jedzą warzyw, eksperymentuj z przyprawami i dipami. Spróbuj podać cienko pokrojoną marchewkę z sosem sałatkowym. Moje dzieci też lubią keczup, hummus, salsę i dressing na bazie jogurtu.

Większość rodzin nie spożywa codziennie wystarczającej ilości błonnika, a śniadanie jest łatwym miejscem, aby się do niego zakraść. Poszukaj płatków bogatych w błonnik. Moje dzieci nie lubią mleka sojowego, ale nie zauważają, kiedy jest ukryte w przepisie. Używam niskotłuszczowych, wzbogaconych wapniem rodzajów w niektórych przepisach, które wymagają mleka, takich jak płatki owsiane, puree ziemniaczane i sosy.

Niech dzieciaki gotują!

Baw się w gotowanie

Im bardziej kreatywny jest posiłek, tym większa różnorodność pokarmów, które jedzą moje dzieci. Robimy naleśniki z uśmiechniętą buźką i nadajemy potrawom głupie nazwy. (Różyczki brokuła to „młode drzewka” lub „pożywienie dla dinozaurów”). Cokolwiek mini też jest hitem. Często używam foremek do ciastek, aby zamienić jajka w serca i gwiazdki, które dzieci uwielbiają.

Być wzorem do naśladowania. Jeśli stale jesteś na diecie lub masz nieregularne nawyki żywieniowe, Twoje dzieci będą dorastać, myśląc, że tego rodzaju zachowanie jest normalne. Bądź ze sobą szczery, jeśli chodzi o rodzaje wiadomości o jedzeniu, które wysyłasz. Zaufaj swojemu ciału, że powie Ci, kiedy jesteś głodny i pełny, a Twoje dzieci nauczą się tego samego.

Dostosuj swoje nastawienie. Zrozum, że liczy się to, co z czasem jedzą Twoje dzieci. Popcorn w kinie lub jedzenie lodów lodowych to niektóre z prawdziwych przyjemności życia. Dopóki zrównoważysz te czasy mądrym wyborem jedzenia i aktywnością fizyczną, twoje dzieci będą żyły w zdrowiu.